ایجاد Package جهت Shrink کردن Database مرحله دوم

در ادامه مقاله قبل ساخت Package برای Backup گرفتن از Database که در آن به چگونگی ایجاد Package جهت Backup گرفتن از Database پرداختیم. در این مقاله قصد داریم بپردازیم به نحوه ایجاد Package جهت Shrink کردن Database.

Shrink کردن

فرآیندی است که طی آن فضای Data File و Log File جمع و جور می‌شود. در واقع فضای خالی فايل‌های بانک اطلاعاتی تا حد امکان از بين رفته و داده‌ها در يک قسمت جمع می‌گردند.

برای این منظور از Shrink Database Task استفاده می‌کنیم که در قسمت Other Task نوار SSIS Toolbox وجود دارد که با Drag کردن آن را به صفحه Control Flow انتقال میدهیم.

برای انجام تنظیمات روی آن دابل کلیک می‌کنیم در پنجره باز شده Connection را همان connection قبل می‌گذاریم و از قسمت Databases نام Database را انتخاب کرده و OK می‌کنیم.

اولویت بندی اجرای Taskها

اکنون برای اینکه اجرای Taskها را اولویت بندی کنیم، بر روی Task که می‌خواهیم اول اجرا شود کلیک می‌کنیم در قسمت انتهایی آن فلش سبز رنگی ظاهر می‌شود که با اتصال آن به Task بعدی در واقع تعیین می‌کنیم که در صورتی که Task اول با موفقیت اجرا شد Task بعدی اجرا شود.

ایجاد Package جهت Shrink کردن Database

با دابل کلیک کردن بر روی فلش سبز رنگ پنجره‌ای باز می‌شود که می‌توان در آن از طریق گزینه Value سه وضعیت زیر را برای فلش تعیین کرد:

Success

که فلش سبز رنگ می‌باشد و وقتی استفاده می‌شود.که بخواهیم تعیین کنیم در صورت اجرای موفق Task قبل، Task بعدی اجرا شود.

Failure

که فلش قرمز رنگ را به نمایش می‌گذارد و مواقعی استفاده می‌شود.که شرایط را به صورتی در نظر می‌گیریم که در صورت اجرای ناموفق Task قبلی Task بعدی اجرا شود.

Completion

که فلش آبی رنگ را به نمایش می‌گذارد و مواقعی استفاده می‌شود.که شرایط را به صورتی در نظر می‌گیریم که چه Task قبلی اجرا شود و چه اجرا نشود Task بعد اجرا شود.

ایجاد Package جهت Shrink کردن Database

در انتها با زدن دکمه Start عملیات را اجرا می‌کنیم. که در صورت ظاهر شدن تیک سبز در کنار هر Task،Package با موفقیت اجرا شده است.

ایجاد Package جهت Shrink کردن Database

پس از اجرا با زدن دکمه Stop عملیات را متوقف میکنیم.

نوشتهٔ پیشین
طراحی و پیاده سازی داشبوردهای مدیریتی
نوشتهٔ بعدی
ایجاد پکیج جهت Backup گرفتن از Database مرحله اول
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


در این محیط کاری رقابتــی، مهم است که سازمان‌‌ها دارای…
کانون ارزیابی چیست
دلیل اصلی برای استفاده از Microsoft Power BI Power BI…
دلیل اصلی برای استفاده از Microsoft Power BI
در 30 شهریور 1400 اجرای کانون ارزیابی هوشمند در گاز…
تُجار با هم به صورت تیمی کار می‌کنند و از…
مهارتهای بین فردی چیست؟
بازاریابی محتوایی B2B و B2C به استراتژی‌های کاملاً متفاوتــی نیاز…
ایجاد استراتژی محتوای B2B
فهرست