10 دلیل اصلی برای استفاده از Microsoft Power BI (دلیل برتری هوش تجاری)

دلیل اصلی برای استفاده از Microsoft Power BI

Power BI اخیراً به عنوان یکی از ابزارهای برتر برای ایجاد تجسم تعاملی و گزارش‌های قوی که از داده‌های چندین منبع داده استفاده می‌کند، ظاهر شده است. اما اگر با ابزارهای دیگر مانند پاورپوینت و اکسل آشنا هستید، چرا باید به آن کار کنید؟ برای آگاهی بیشتر ادامه این مطلب را بخوانید.

1. اتصالات داده بدون درز

با Power BI، می‌توانید بیش از 70 اتصال را برقرار کنید! این که آیا از برنامه‌های ابری مانند Google Analytics ،Azure Data Warehouse و SalesForce یا انواع فایل‌های سنتــی مانند صفحات گسترده Excel و CSV استفاده می‌کنید، Power BI می‌تواند داده‌ها را بدون زحمت بارگذاری کند. علاوه بر این، می‌توانید داشبوردهای داخلی را در چند ثانیــه جمع کنید و تجزیه و تحلیل داده‌ها را در عرض چند دقیقه انجام دهید.

2. قوی‌تر است

در حالــی که همتایان سنتی آن مانند Microsoft Excel هنگام پردازش فایل‌های بزرگ سرعت خود را کاهش می‌دهند، Power BI می‌تواند این کــار را بدون زحمت انجام دهد. موتور قدرتمند آن فایل‌های حدود 1 گیگابایت را به طور متوسط ​​تا 200 مگابایت فشرده می‌کند، به این معنی که می‌توانید بدون هیچ گونه وقفه‌ای روی مجموعه داده‌های بزرگ کــار کنید.

علاوه بر این، ابزار به طور مرتب مجموعه داده‌های بارگذاری شده در آن را تازه می‌کنــد تا تجربه‌ای واضح و تصاویری به روز شده را به شما ارائه دهــد.

3. طیف گسترده‌ای از تصاویر بصــری

مجموعه‌ای از گزینه‌های بصری آماده استفاده در ابزارها وجود دارد که هر یک به دلخواه شما قابل تنظیــم است. با این حال، اگر از نمودارها، آبشارها، ستونــها، نقشه‌ها و میله‌ها استفاده نمی‌کنید، Appstore Marketplace تصاویری تازه و خارج از جعبه ارائه شده توسط توسعه دهندگان را در اختیار شما قرار می‌دهــد.

4. ادغام با “R”

استفاده از Power BI آسان است. با این حال، قدرت آن در ویژگی‌های آن نهفتــه است که همه نوع مخاطب را پوشش می‌دهد. اگر شما یک دانشمند داده یا یک آمارشناس هستید، توجه داشته باشید که Power BI با ‘R’، زبان برنامه‌نویسی منبع باز ادغــام می‌شود. با استفاده از این ویژگــی، می‌توانید تجسم‌های R پیچیده‌ای را که معیارها و روابط داده را نمایش می‌دهند، مستقیماً در داشبورد ادغــام کنید.

5. یک درجه بالاتر از Excel

اگر شما یا تیم شما با مشکل در انتقال از Excel به ابزار دیگر روبرو هستید، Power BI کار را آسان‌تر می‌کند. Power BI یک رابــط کاربری مشابه Excel ارائه می‌دهد. شما حتــی نیازی به وارد کردن فایل‌های Excel ندارید. فقط روی “تجزیه و تحلیل در اکسل” کلیک کنید. ادغام اکسل در Power BI نیز برای کاربران پیشرفته اکسل نعمت است. DAX (عبارت تجزیه و تحلیل داده‌ها) را می‌توان در اینجا، درست مانند Excel، برای کشف الگوهای عمیــق پنهان در داده‌ها استفاده کرد.

6. امــن است و به مدیریت داده‌ها کمک می‌کند

Power BI به شما امکان می‌دهد سطح دسترسی کاربر و امنیت داده‌ها را در یک پلتفــرم واحد و با مدیریت آسان حفظ کنید. برای مدیریت انطباق و حاکمیت داده‌ها نیازی به ابزارهای متعدد نیست. Azure Active Directory داخلــی است و ورود یکپارچه را تسهیل می‌کند، به این معنــی که می‌توانید از ورود به سیستم Power BI خود برای دسترسی به چندیــن سیستم عامل استفاده کنید.

7. رهبر دارای مجوز

Power BI بارها و بارها در فهرست جادویــی Gartner برای تجزیه و تحلیل و اطلاعات تجاری کسب کرده است. دنیای علم داده و تجزیه و تحلیل، طراحــی مبتکرانه این ابزار را شناسایی کرده و بر آن تکیه می‌کند.

8. ناوبری قابل تنظیم

یکــی دیگر از ویژگی‌های کلیدی این ابزار، “تجربه ناوبری برنامه” است. با استفاده از این، می‌توانید تجربه ناوبری را برای کاربران شخصی‌سازی کنید. این نه تنها به آنها کمک می‌کند تا محتوا را سریعتــر کشف کنند بلکه هماهنگی بین گزارشات و داشبورد را نیز تسهیل می‌کند.

9. هوش مصنوعــی پیشرفته

به عنوان کاربر Power BI، می‌توانید از مدلــهای یادگیری ماشین استفاده کنید، تشخیص تصویر را انجام دهید و از تجزیه و تحلیل متــن استفاده کنید. هر بروزرسانی جدید در نرم‌افزار ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری را برای ابزار به ارمغان می‌آورد.

10. پرسش و پاسخ کمکــی

هنگامی که به بخش خاصـی از گزارش نیاز دارید، ویژگی پرسش و پاسخ مفید است. آنقدر کاربر پسند است که حتــی نیازی به وارد کردن کد ندارید و فقط باید سوال را به زبان انگلیســی ساده بپرسید! این ابزار از موتورهای جستجوی قدرتمند زبان طبیعی برای هدایت این ویژگی استفاده می‌کند که با گذشت زمان بصری‌تر می‌شود.

نتیجه

Power BI یک ابزار تجزیــه و تحلیل تجاری کامل است که به شما کمک می‌کند تا سخت‌ترین کارها را با سهولت فوق العاده انجام دهید. مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، تجسم‌های پیشرفتــه و داشبوردهای تعاملی آن را به یکی از متنوع‌ترین ابزارها برای دانشمندان داده و تهیه کنندگان گزارش تبدیل می‌کند.

منبــع:

powerbiconsultingservices.com

نوشتهٔ پیشین
برگزاری کانون ارزیابی هوشمند در شرکت گاز پارسیان
نوشتهٔ بعدی
کانون ارزیابی چیست و چرا کسب و کارها باید از آنها استفاده کنند؟
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

آخرین مطالب


اپراتور LIKE عملگر LIKEدر بند WHEREبرای جستجوی یک الگوی مشخص در…
توابع MIN و MAX تابع MINکوچکترین مقدار ستون انتخاب شده را…
عبارت SQL SELECT TOP بند SELECT TOP برای تعیین تعداد رکوردهایی که…
دستور SQL DELETE دستورDELETE برای حذف رکوردهای موجود در جدول استفاده…
از این مقاله برای دریافت یک نمای کلی از Power…
فهرست